WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

  Saç dökülmesi veya seyrelmesi problemiyle karşılaşan insanların kendilerini kötü hissetmeleri son derece normaldir. Saçlar; insanların çok daha iyi bir dış görünüşe sahip olmaları adına hayati önem taşır. Fakat, saç dökülmesini bir kader olarak görmeye gerek yoktur. Bilhassa yepyeni saç ekimi teknikleri sayesinde insanlar hayal ettikleri saçlara kavuşabilirler.

  Saç dökülmesi; hem erkekler hem de kadınlar için ciddi bir problemdir. Genetik faktörler, çevresel etmenler, psikolojik sorunlar derken saç dökülmesine neden olan çok sayıda etmenin varlığından söz etmek gerekir. Saç dökülmesini ortadan kaldıran tıraşsız saç ekimi; en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.

  Tıraşsız Saç Ekimi

  Tıraşsız saç ekimi; her geçen gün popülerliğini arttırır. Saçların ön, yan ve üst kısımlarını tıraş etmeye gerek olmayan bir seçenektir. Bir başka deyişle, kişinin mevcut saç boyu ve şekli korunur. Tıraşsız ağrısız saç ekimi yönteminde yalnızca donör alan olarak bilinen başın arka kısmındaki bölümün tıraşlanması söz konusudur.

  Tıraşsız saç ekimi; bilhassa uzun saçlı kişilerin tercihidir. Kişinin uzun saçları sayesinde arka kısımdaki tıraşlanan bölüm görünmez. Tıraşsız ağrısız saç ekimi; zannedildiği kadar kolay değildir. Bilhassa çizim ve planlama kısmına önem verilmelidir. Saç ekim işlemini gerçekleştirecek olan uzmanın deneyimi ve yetenekleri son derece mühimdir.

  Tıraşsız Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Tıraşsız ağrısız saç ekimi süreci aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • Her şeyden önce, saç ekim operasyonu planlanır. Bu noktada, saç ekimi yaptıracak olan kişiye süreç ile ilgili bilgi verilir. Bilhassa operasyonun ardından gelişebilecek komplikasyonlar hakkında bilgilendirme yapılır. Bunun yanı sıra, saç ekim çizgisi tasarlanır.
  • Saçların tamamı dikkatli bir şekilde yıkanır. Donör olarak kullanılacak alan tıraş edilir. Operasyon bölgesinin sterilize edilmesi adına çalışılır.
  • Tıraşsız ağrısız saç ekimi sürecinin üçüncü kısmında saç kökleri toplanır. Bilhassa dökülmeme özelliğine sahip olan ense bölgesinden saç kökleri alınır. Kişi; bu işlem sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmez.
  • Mevcut saç ile aynı yönde ve derinlikte olacak şekilde kanallar açılır. Ayrıca, kanalların özel bir açıya göre ayarlanması söz konusudur.
  • Tedavinin son aşaması saç köklerinin ekilmesidir. Alınan kökler; açılan kanallara yerleştirilir. Entegrasyon işlemi gerçekleştirilir.
  • Son olarak, ekim işleminin etkisini arttırmak amacıyla PRP işlemi uygulanır.

  Tıraşsız Saç Ekimi Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

  Tıraşsız saç ekimi; DHI saç ekimi ve FUE saç ekimi olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Hangi yöntemin tercih edileceğine operasyonu gerçekleştirecek olan saç ekim uzmanı karar verir. Doktorun yapacağı analiz dikkate alınır. FUE yöntemiyle gerçekleştirilen saç ekim operasyonları daha kısa sürer.

  Tıraşsız Saç Ekimi Herkese Uygulanabilir Mi?

  Kadınlarda tıraşsız saç ekimi çok daha popülerdir. Saç kaybı yaşayan kadınlar için en uygun seçenektir. Bunun yanı sıra, saçlarının üst kısmında seyreklik olanlar tarafından tercih edilir. Kaza veya travmaya bağlı olarak saç kaybı yaşayanlar da tıraşsız saç ekimi ile saçlarına kavuşabilirler. Ayrıca, alın bölgesinde açıklık sorunu olanlar ve Vertex bölgesinde çok fazla saç kaybı olmayan kişiler de tıraşsız saç ekimi ile bu sorunlarını ortadan kaldırabilirler.

  Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

  İnsanların aklında tıraşsız saç ekimi fiyatları nedir sorusu bulunuyor. Fiyatlar; kullanılacak tekniğe bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hem FUE hem de DHI tekniğinin kullanılması ciddi bir avantajdır. Ancak, tıraşsız saç ekimi ciddi bir uzmanlık ister. Bu yüzden, tıraşsız saç ekimi fiyatları; klasik DHI ve FUE yöntemiyle gerçekleştirilen operasyonlara kıyasla daha yüksektir.

  Yorum Yap