WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Safir FUE Saç Ekimi

  Safir FUE saç ekimi, safir bıçaklarının kullanıldığı bir yöntemdir. Safir bıçakları, sentetik safirden, yani alüminyum oksit maddesinden üretilir. Bu madde uzun süre muhafaza edilebilir ve yapısı çelikten bile daha serttir. Safir bıçaklar, keskin yapıdadır ve safir kristallerinin özel makinalar aracılığıyla üretilmesi sonucunda meydana gelir.

  Saç ekimi; seyrelme veya kelleşme sorunu ile karşı karşıya olan kadınlar ve erkekler için en etkili çözümdür. Saç ekiminin çok sayıda avantajı mevcuttur. Her şeyden önce, diğer saç dökülmesi tedavilerinden sonuç alınamadığı hallerde işe yarayan bir seçenek olduğunu söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, bilhassa geniş bölgelerde görülen saç dökülmesi sorunlarını ivedilikle çözer. Ayrıca, saç dökülmesinin ileri aşamalarında dahi uygulanabilecek ve verimli sonuç alınabilecek bir seçenek olduğu bilinir.

  2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde çok sayıda saç ekimi tekniğinin popülerliğini sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Onlardan birisi de safir FUE saç ekimi! Bu saç ekimi tekniğini özel kılan detay safir cevherinden üretilmiş keskin ucuyla dikkat çeken cerrahi kalemlerin kullanılmasıdır.

  Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Safir FUE saç ekimi işleminde, öncelikle saçların transfer edileceği bölge ve donör olarak kullanılacak yer belirlenir. Sonrasında mikro FUE yöntemi kullanılarak donör bölgesinden mikromotorlar ile alınır. Mikromotorun kullanılması avantajlıdır ve saç ekiminin daha doğal ve sağlıklı görünmesini sağlar. Alım işlemi sonrasında safir bıçaklarıyla kanallar açılır. Bu kanalların hangi açı, yön ve sıklıkta olacağı belirlenir. Daha sonra alınan saç kökleri kanallar içerisine ekilerek saç ekim işlemi yapılır.

  Safir Bıçak Nedir

  Safir FUE Saç Ekimi Avantajları

  • Safir bıçaklarının sert ve pürüzsüz yapısı, zedelenmeyi en aza indirir.
  • Safir bıçakları keskin bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla mikro kesilerin daha düzgün olmasını sağlar ve iyileşmeyi hızlandırır.
  • Bu yöntem saçların daha sağlıklı ve doğal görünmesini sağlar.
  • Safir bıçakları pürüzsüz yapıda olduğundan üzerinde mikrop barındırma ve enfeksiyon oluşturma ihtimali düşüktür.

  Safir FUE Saç Ekimi Dezavantajları

  • Safir bıçağı yapısı gereği keskin ve serttir. Dolayısıyla kanallar açılırken yönü ve açısı iyi belirlenmelidir. Aksi durumda saç derisi zarar görebilir.
  • Saç köklerinin toplanma sırasında ise donör alanından ne kadar saç alınacağı net bir şekilde tespit edilmelidir. Aksi halde saç kökleri yıpranır ve düzensiz bir görünüm oluşur.

  Safir Bıçak Nedir?

  Safir bıçaklar, sentetik safirden yani Al2O3 = alüminyum oksitten üretilmiş olan tek bir kristalden yapılmaktadır. Safir kristalleri özel makinalarda işlemden geçirilerek ve üretimin her aşaması kontrol edilerek saç ekimi için kullanışlı ve uygun olan kusursuz bıçaklar haline getirilir. Safir bıçaklarla beraber uygulanan FUE saç ekimi günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir. Safir bıçaklar profesyonel bir uzman tarafından doğru bir şekilde saç ekiminde kullanılırsa saç ekiminde işlem kalitesi ve sürecinin çok sağlıklı ilerlemesini sağlar.

  Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

  Safir bıçaklar işe saç ekim uygulaması en çok kullanılan saç ekim yöntemidir, safir bıçaklar ile sık bir saç ekim işlemi yapma imkanı ile en doğal sonuçları elde etmemizi sağlayan safir FUE saç ekimi en son teknoloji olan bir FUE tekniğidir. Ense bölgesinin yoğunluk derecesine göre yüksek sayıda saç köklerini en kaliteli şekilde ekim bölgesine safir bıçaklar yardımı ile açılan kanallara yerleştirilir. Ekilen saçlarda doğal bir görünüm olmalıdır. Saçlar sık görünmeli ve yapılan saç ekimi işlemi anlaşılmayacak şekilde doğal görünmelidir.

  Safir FUE, saç ekiminde en kaliteli sonuçlar elde edilmektedir. Saç ekim yöntemlerinde en çok başarı oranı ve doğallığa en çok yaklaşan saç ekimi yöntemidir. Safir bıçaklarla açılan mikro kanallara donör bölgeden toplanan saç köklerinin ekim bölgesine doğal yönler ve sıklık belirlenerek safir FUE saç ekimi yapılmaktadır.

  Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

  Safir saç ekim yöntemi günümüzde en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Tercih edilmesinin en büyük nedenleri ve avantajları ise;

  • Daha küçük micro kanalların açılması ve sıklık,
  • İyileşme sürecinin çok hızlı olması,
  • Saç ekiminde doku hasarının daha az olması,
  • Saç ekimi yapılan bölgeye istenilen sıklıksa kanal açılması,
  • İyileşme sürecinin hızlı olması,
  • Çelik slitler yerine gerçek safirden üretilen uçlara sahip kalemler kullanılması,

  Sapphire FUE saç ekiminde kullanılan safir uçlar kişiye özeldir ve her saç tipine göre farklı açılarda safir uçlar kullanılmaktadır.

  Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir? 

  Günümüzde en çok tercih edilen ve birçok uzman tarafından gerçekleştirilen safir FUE saç ekimidir. Sağlıklı bir süreç olarak işlemler yapılır ve safir FUE saç ekimi alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Özel olarak kullanılan 0,6-0,8 ml safir bıçaklar sayesinde daha sık bir saç ekimi yapılır. Safir saç ekimi yönteminde diğer saç ekim yöntemlerine göre daha hızlı ve kesin sonuçlar vermektedir. Safir taşından yapılmış olan malzemeler cilt dokusuna ve işlem alanındaki köklere hiçbir zarar vermeden safir bıçaklar yardımı ile yapılır.

  Safir Saç Ekim Öncesi Neler Yapılmalıdır?

  Saç ekim işlemi yapılmadan öncesi ve sonrasında yapılması gereken ve dikkat edilmesi gerekenler, işlem kalitesi için oldukça önemlidir. Beslenme dönemindeki gıdalara dahi dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Operasyondan 15 gün önce sigara ve alkol alınmaması ve ciddi anlamda azaltılması gerekmektedir. Kişinin beslenme bozukluğu ya da dengesiz bir beslenme durumu varsa yiyeceklerin ne denli alımında ve beslenme durumuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Donör olacak alana ve uygulama gerçekleşecek bölgeye krem veya losyon sürülmemeli ve herhangi bir darbe kesi vs. gibi durumlar olmamalıdır.

  Safir Saç Ekim Sonrası Neler Yapılmalıdır?

  Saç ekiminde sonraki ilk 2 gün büyük derecede önem taşır. Bu süre içinde kesinlikle ekim bölgesini su ile temas ettirilmemeli ve yıkamamalıdır. İşlemin ardından 2 gün sonrasında muayene kontrol ve pansumanın değiştirilmesi için hasta tekrar çağrılır.

  Saç ekimi sonrasında hasta normal hayatına devam edebilir ancak dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Hasta ilk 2 gün çok dikkat etmeli ve titizlik göstermelidir. Saç ekim işleminden yaklaşık 2 ay sonra, şok dökülme süreci başlar. Bu süreçte saç kökleri tutunmaya başlar.

  Daha sonrasında saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlayacaktır. Süreç devam ederken de çıkan saç telleri yavaşça kalınlaşmaya başlayacaktır. Görünüm her geçen gün daha doğal olacak ve her geçen gün saçlarınız fark edecektir.

  Safir Saç Ekiminden Sonra Saç Ne Zaman Çıkar?

  Saç ekim işleminden sonra 10-15 gün içerisinde işlem yapılan bölgede yaralar ve kabuklanmalar iyileşir. Saç ekim bölgesindeki iyileşme maksimum 15 gün içerisinde olur.

  Daha sonra şok dökülme dediğimiz olay gerçekleşir ve işlem sonrası 1. ayda başlar. Ekim işleminden 2 ay sonra şok dökülme dönemi bitmiş olur. Şok dökülme döneminden sonra normal dönemine giren saçlar 1-2 cm uzamaya başlar. Saç ekimi sonrası 3. ayın başlarında saçlar çıplak gözle seçilebilen bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. Saçların çıkma süreci her kişide farklı olacaktır. Ekilen köklerin %50-60 6-7 ay da çıkmış olacaktır. 8 ay sonunda saç kökleri kuvvetlenmiş, saçlar gürleşmiş kalınlaşmış ve normal saç büyüme döngüsünde devam etmiş olacaktır. Saç ekiminden sonrası 12. ayda saçlar normal şekline ve sıklığına ulaşır.

  Safir FUE Saç Ekiminin Aşamaları Nelerdir?

  Saç Ekimi Yapılacak Alanın Planlanması Ve Çizimi

  Saç dökülmesinin veya seyrelmenin olduğu alanın belirlenmesi ve bu alan için kaç kök ekilmesi gerektiğinin doktor tarafından belirlenmesi ve ön saç çizgisinin hastanın yüzündeki kas yapısına ve yüz hattına uygun şekilde çizilmesi ve planlamanın yapılmasıdır.

  Saç Köklerinin Alınması Ve Saklanması

  Greft adı verilen saç köklerinin, micro motor ve kişiye özel ölçülerde olan punç dediğimiz saç iğneleri ile kökleri donör bölgeden çıkarma işlemidir. Her bir saç kökünde 2-3 saç teli vardır. Yapılan planlama sayısına göre kökler tek tek toplanır ve uygun solüsyonlarda muhafaza edilir.

  Kanalların Açılması Ve Ekim İşlemi

  Saç kökleri toplandıktan sonra, saç dökülmesinin ya da seyrelmenin olduğu bölgeye kişinin toplanan saç köklerinin kalınlığına, uzunluğuna ve planlanan kök sayısına göre kanallar açılır. Açılan kanalların açıları ve sıklığı doğal bir görünüm için çok çok önemlidir. Açılan kanallara toplanan saç köklerinin tek tek yerleştirilmesinden sonra işlem tamamlanır.

  Safir FUE Ekimi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

  Saç dökülmesine ve seyrelmesine neden olan genetik faktörler, hormonal hastalıklar, yaşanılan stres, çevresel etkenler, yanlış kullanılan ürünler gibi nedenlerden ötürü saçlarında seyrelme ya da dökülme olan herkes saç ekimi yaptırabilir.

  Erkek veya kadın herkes saç ekim işlemi için yaptırabilir. Saç ekim operasyonu için saç ekimi yaptıracak kişinin donör bölgesinde gerekli greft sayısının bulunması yeterlidir.

  3 Gün Konaklama

  Tüm işlemler için anlaşmalı 5 yıldızlı otellerimizde misafirimiz oluyorsunuz.

  6-8 Saat Operasyon

  Maksimum 8 saat içerisinde profesyonel ekibimiz doğal saç ekimini gerçekleştirir.

  %100 Ağrısız ve Acısız

  İğnesiz lokal anestezi cihazımız ile ağrı ve acıyı hiç hissetmeyeceksiniz!

  Maksimum Saç Kökü

  FUE ya da DHI teknolojisi ile maksimum sayıda saç kökü ekiyoruz.

  Erkek tipi kellik kalıtımsaldır ve dihidrotestosteron veya DHT denen bir hormona duyarlılığı olan saç köklerinin uyarılması sonucu oluşur. Ayrıca stres ve iltihaplanma gibi saç dökülmesine katkıda bulunan başka faktörler de vardır. Kadınlar erkeklerden biraz farklı şekilde saç dökülmesi yaşarlar. Erkeklerin saç dökülmesi tipik olarak saç çizgisinin azalması ve tepe bölgesinin seyrelmesi şeklinde olurken, kadınlar tüm kafalarında genel bir saç dökülmesi ve seyrelme sorunu yaşarlar.

  En yenilikçi ve doğal görünümlü saç ekimi seçeneği olmasıyla dikkat çeken foliküler ünite eksizyonu yani FUE, saç ekimi uzmanının, donör bölgedeki sağlıklı saç köklerini teker teker aldığı ve bunları başın saçsız alanlarına yeniden yerleştirdiği bir tekniktir. FUT gibi daha eski saç ekimi yöntemlerinin aksine, prosedür dikiş gerektirmez veya hastada görünür yara izi bırakmaz. FUE, hastanın arka kafa derisinden uzun bir saç şeridi keserek yapılan foliküler ünite nakli yani FUT saç ekim yönteminden farklıdır. FUT’un iyileşme süreci daha uzundur ve başın arkasında belirgin bir iz bırakır. Günümüz koşullarında FUT tekniği artık yerini modern FUE saç ekimine bırakmıştır.

  Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, vermeniz gereken en önemli karar, işleminizi kimin yapacağıdır. Saç ekimi uzmanının tecrübesi, uygulamada geçirdiği yıl sayısı, nitelikleri ve başarılı saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları son derece önemlidir. Ayrıca mutlaka seçeceğiniz saç ekimi uzmanı ile ön görüşme yapmalı ve kafanıza takılan tüm soruları sormalısınız. Saç ekimi uzmanı mevcut saçınızın kalitesine ve saç dökülme derecenize göre saç ekimi için iyi bir aday olup olmadığınızı ve kaç greft ekilmesi gerektiğini değerlendirebilir.

  18 yaşını geçmiş herkes saç ekimi yaptırabilir fakat saç dökülmeniz, yaşlandıkça ilerleyebilir ve ilk saç ekimi sonuçlarını bu durum bozabilir. Bu sebeple saç ekimi uzmanı gelecekte dökülebilecek saçlarınızı hesaba katarak saç ekimi yapmalıdır.

  Saç ekimi uzmanı saç ekimi yaptırmaya uygun olup olmadığınızı belirlemek için donör saçınızın kalitesini ve miktarını değerlendirecektir. Saç derisinin tamamında ileri derecede saç dökülmesi olan kişiler, başarılı sonuçlar için yeterli miktarda donör saça sahip olmayabilir. Ayrıca saç dökülmenizin altında yatan sebep genetik değilse saç ekimi sizin için doğru olmayabilir. Altta yatan sebebin araştırılması gerekir.

  Saç dökülmesi gibi ciddi bir sorun ile karşı karşıya olan insanların aklında tahmin edebileceğiniz üzere safir FUE saç ekimi pahalı mı sorusu yer alır. Bu yöntem; diğer saç ekimi yöntemlerine göre biraz daha pahalı olabilir. Fiyatın belirlenmesi için kişinin muayene edilmesi şarttır. Fiyatlar; hastanın saç dökülme seviyesine göre farklılık gösterir. Safir FUE saç ekimi; verimlidir. Daha az seansta daha çok saç ekimi işleminin yapılmasını sağlar. Bu yüzden, fiyat/performans kriteri bakımından oldukça iyidir.

  Klasik FUE ile safir FUE arasında çok ciddi farklar bulunmaz. Ancak, safir FUE saç ekimi esnasında daha önce de ifade ettiğimiz üzere safirden elde edilen bıçaklar kullanılır. Klasik FUE yönteminde ise genellikle çelik materyalden imal edilen bıçaklar tercih ediliyordu. Ayrıca, safir FUE saç ekimi; hastanın daha kısa sürede iyileşmesi gibi bir avantaja sahiptir.

  Safir FUE saç ekimi ne kadar sürer sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü, bu operasyon; işlemin kapsamına ve detayına göre belirlenecek sürelerde tamamlanır. Ancak, yine de ortalama 7-8 saat içerisinde biten bir işlem olduğunu ifade edebiliriz.

  Safir FUE saç ekimi; kadınlarda uygulandığı takdirde yüzde 99’a kadar ulaşan başarılı sonuçları ile dikkat çeker. Bilhassa tıraşsız safir FUE saç ekimi; kadınlar tarafından tercih edilir. Deneyimli bir ekip ile çalışıldığı takdirde herhangi bir sorun yaşanmaz.

  Safir FUE saç ekimi işlemi genellikle tek seansta biter. Ancak, herhangi bir sorun ya da hastanın memnuniyetsizliği halinde ikinci bir seansa ihtiyaç duyulur.

  Safir tekniğinden yararlanılan saç ekimi operasyonlarının doğal sonuçları ile bilindiğini söylemek gerekir. Bir başka deyişle, hastanın saç ekimi operasyonu geçirdiği dışarıdan kesinlikle belli olmaz. Daha yoğun bir saç ekimi olmasından mütevellit sonuçları da doğaldır.

  5 Yıldızlı Otel Konaklamalı Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al

  Yorum Yap