WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Soft FUE Saç Ekimi

  Soft FUE yöntemi, saç ekimi işleminin lokal anestezi ile değildir sedasyon etkisi altında yapılmasını ifade etmektedir. Daha konforlu bir anestezi işlemi olur ve hasta hiçbir acı hissetmez. Saç ekiminde Sedasyon uygulaması, analjezik maddenin kişinin fiziksel ve sağlık durumuna göre uygun dozda vücuda verilmesidir. Bu uygulamada kişinin bilinci açıktır fakat hisleri azalmıştır. Fue saç ekiminde tercih edilen bir anestezi yöntemidir.

  Soft FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Soft FUE nim genel olarak anlamı saç ekim operasyonunun Sedasyon işleminde kullanılan ilaçlarla desteklenerek, hastanın hiçbir acı ağrı hissetmeden lokal anestezi işleminin rahat ve konforlu bir şekilde yapılmasıdır. Hastanın bilincine yönelik hiçbir etkisi yoktur. 

  Soft FUE işleminde bilincinizde bir kayıp olmaz ve hiçbir acı,ağrı hissetmeden saç ekimi işleminizi yaptırabilirsiniz. Hastalar soft FUE saç ekim fiyatları hakkında danışmanlar ile görüşüp karar verdikten sonra işlem sırasında bu uygulama ile soft FUE saç ekimi yaptırabilirler.

  Soft FUE Saç Ekimi Avantajları

   

  • Sedasyon yani soft FUE işlemi yapılan hasta lokal anestezi esnasında hiçbir acı ve ağrı hissetmez.
  • Hastanın bilinci hep açıktır hiçbir şekilde bilincin kaybı olmaz.
  • Operasyon öncesinde ve sonrasında rahatlıkla yemek yiyebilir. Bu durum soft FUE durumuna engel olmaz.
  • Operasyon sırasında hasta tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir. Örneğin tuvalet ihtiyacı, yemek, çay kahve molası gibi.
  • Soft FUE saç ekim işlemi bittikten sonra hastan zorlanmadan ve bilinci açık bir şekilde evine veya oteline gidebilir.

  .

  Soft FUE Saç Ekimi Dezavantajları

  • Bu işlem sırasında anestezi uygulanır. Anestezi ilaçlarına karşı alerjik reaksiyon gösteren kişilerde bu yöntem tercih edilmez.
  • Anestezi işlemi sonrasında nadiren de olsa mide bulantısı ya da kusma durumuna rastlanabilir.

  3 Gün Konaklama

  Tüm işlemler için anlaşmalı 5 yıldızlı otellerimizde misafirimiz oluyorsunuz.

  6-8 Saat Operasyon

  Maksimum 8 saat içerisinde profesyonel ekibimiz doğal saç ekimini gerçekleştirir.

  %100 Ağrısız ve Acısız

  İğnesiz lokal anestezi cihazımız ile ağrı ve acıyı hiç hissetmeyeceksiniz!

  Maksimum Saç Kökü

  FUE ya da DHI teknolojisi ile maksimum sayıda saç kökü ekiyoruz.

  SOFT BIÇAK NEDİR?

  Soft FUE saç ekim yöntemi esnasında kullanılan ve kişinin saç kalınlığına göre belirlen ve belirli ölçülerde olan soft bıçak sapphire uçlarıdır. Soft bıçaklar kullanılırken çok dikkat edilmelidir ve uygun açılar belirlenmelidir.

  Soft FUE saç ekim yönteminde kullanılan uçlardır ve istenilen sıklık ve doğal bir görünümde saç ekim kanal işleminin yapılmasını sağlar. Ayrıca Ekilen saça en doğal açıyı verme imkanı tanır. Mevcut saçları koruyarak ekim yapılabilir, onlara zarar vermez. Daha sık ve yoğun saç ekilebilir. Açılan delik çok küçük olduğu için iyileşme daha kısa sürer ve konforlu olur.

  SOFT SAÇ EKİMİ NASIL UYGULANIR?

  Saç ekimi gelişen teknoloji ve uygulanan metotlar sayesinde daha konforlu ve hasta için daha rahat bir hale gelmiştir. Sağlık uygulamalarına karşı fobisi, korkuları veya daha rahat bir operasyon isteyen kişiler için Soft FUE saç ekim yöntemi tercih edilmektedir. Soft FUE saç ekimi ile hastada hafif uyku hali oluşturarak hastanın rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlanır.

  Genelde uyumak ve saç ekim işleminin farkında olmamayı isteyen hastalara IV (intravenöz, damar içine ilaç verilmesi) sedasyon öneriyoruz. Ve çok konforlu bir operasyon geçirmiş oluyor.

  Soft FUE saç ekim aşamaları hemen hemen saç ekim aşamaları ile aynıdır. Farklı olarak sadece anestezi yöntemi farklıdır.

  SOFT FUE SAÇ EKİM YÖNTEMİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

  • Soft FUE saç Ekimi hastaya ve ekibe rahatlık ve konfor sağlar.
  • Soft FUE saç ekiminde uygulanan sedasyon sonrası Lokal anestezi yapılırken hasta hiçbir ağrı ve acı hissetmez.
  • Operasyon süresi boyunca hastanın bilinci açıktır ve bilincini kaybetmez.
  • Operasyon öncesinde ve sonrasında hastanın yemek yemesi engel olmaz.
  • Soft FUE saç ekim işleminde  hasta operasyon boyunca tuvalete gitme, yeme – içme gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir.
  • Operasyon bittikten sonra hasta hiçbir sorun yaşamadan evine veya oteline dönebilir.
  • Soft sedasyon yapılmış hasta ekip ile gayet uyumludur ve konforlu bir şekilde tv izleyebilir ve kitap okuyabilir.
  • Operasyonun tüm aşamalarından hastanın bilgilendirilmesi sağlanabilir.
  • Tüm aşamalardan haberdar olan hastanın operasyonu gayet sağlıklı ve istenilen şekilde sonlandırılmış olur.

  SOFT SAÇ EKİMİ ÖNCESİNDE NELER YAPILMALIDIR?

  Saç ekiminde ağrıyı ve acıyı azaltma yöntemi anestezi uygulaması ve iğne kullanmadan önce sedasyon uygulanmasıdır. Sedasyon için gerekli olan ise operasyona başlamadan birkaç dakika önce damar yolundan yapılacak sedasyon işlemidir. Damar yolundan hastaya ilaç verilmesi ile bu işlem yapılır.

  Sedasyon uygulamasında ilaç kullanımı kişinin yaşına, kilosuna ve kondisyonuna göre anestezi uzmanı doktor tarafından planlanıp yapılmaktadır. Sedasyon uygulaması genel anestezi değildir. Genel anestezide hastada tam bir uyku hali varken sedasyonda sadece rahatlama olur, bilinç açıktır. Sedasyon uygulaması herhangi bir risk içermez. Sedasyon, yenidoğan bebekten ileri yaşta erişkine kadar geniş bir yaş grubundaki kişilere güvenle uygulanmaktadır.

  SOFT FUE SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGULANIR?

  Soft FUE saç ekimi anestezi doktorunun muayene ve kontrollerinden sonra gerekli tetkikler ve muayeneler yapıldıktan sonra yapılan değerlendirmeler sonrasında her insana uygulanabilir.

  Saç ekiminde ilk adım anestezi uygulaması olmaktadır. Soft FUE saç ekiminde uygulanan sedasyon tekniği uzun yıllardır kullanılan bir tekniktir ve hastanın bilinci açık olmaktadır. Bu noktada hastanın fiziki özelliklerine uygun dozda sedasyon uygulaması yapılmakta ve hisleri azaltmaktadır. İşlem sırasında hasta bilinçlidir ancak acı hissetmez. Soft FUE saç ekiminin avantajları ise şu şekildedir:

  • Hasta bilincini kaybetmez.
  • Operasyon öncesinde yemek yiyebilir.
  • Operasyon süresince tüm ihtiyaçlarını (tuvalete gitmek vs) karşılayabilir.
  • İşlem biter bitmez hemen evine geri dönebilir.
  • Hasta ve ekip arasında işlem boyunca iletişim kurmak çok daha kolaydır.
  • Hasta ameliyat sırasında işlemin tüm aşamalarında zamanında bilgilendirilebilir.

  Saç ekimi lokal anestezi ya da sedasyon altında yapılır, bu sebeple ekim işlemi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Ekimden sonraki ilk birkaç gün bazı genel rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz fakat bunların hepsi ağrıkesici ilaçlarla kontrol altına alınabilecek düzeydedir.

  Saç ekiminden sonra kanama, şişlik ve kabuklanma normaldir. Saç ekimi uzmanının işlem sonrası talimatlarını takip ederek bu yan etkileri en aza indirebilirsiniz.

  Herhangi bir saç ekimi sonrası hakkında bilmeniz gereken ilk şeylerden biri, ertesi gün saçlı bir şekilde uyanmayacağınızdır. Saç ekiminin anında sonuç vermediğini bilmek sinir bozucu olsa da, güzel, saçlı günlerin çok yakın olduğunu unutmayın. Yeni saç büyümenizin nihai sonuçları muhtemelen ekimi yaptırdığınız günden itibaren yaklaşık bir yıl içinde gerçekleşir. Yeni saç kökleri ekildikten sonra 1 hafta ile 2 ay sonra yeni saçlar döküle bilir. Buna şok dökülme diyoruz. Bu tamamen normaldir ve beklenen bir şeydir. Ekilen saçlarınız şok dökülme yaşadıktan hemen sonra tek tek tekrar çıkacaktır.

  Evet. Başın arkasındaki ve yan taraflarındaki saçlar genetik olarak kalıcı şekilde programlanmıştır. Saç, başın üstüne ekildiğinde de bu özelliğini korur. Unutulmamalıdır ki bu, diğer saçların dökülmesini engellemeyecektir. Bu nedenle, daha fazla saç dökülmesini önlemek için her zaman farklı medikal tedavilerle veya ilaç takviyeleriyle desteklenebilir.

  FUE, insan gözüyle görülemeyen çok sayıda küçük iz bırakır, ancak bunların hemen hepsi gözle görülür vaziyette değildir.

  5 Yıldızlı Otel Konaklamalı Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al

  Yorum Yap