WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Saç Dökülmesi Neden Olur Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

  Saç dökülmesi genellikle erkeklere görülebilen bir durum olsa da kimi zaman bayanlarda da görülebilir. Birçok farklı sebepten kaynaklanabilen bu durum kişilerin özgüvenlerini kaybetmelerine kadar varacak sıkıntılara neden olabilir. Farklı teknikler ile tedavi edilebilse de yine de önemli olan bu duruma maruz kalmadan tedbir almaktır. Erkeklerde genellikle ergenlik döneminin sonlarına doğru yani 20’li yaşların başında görülmeye başlar. Kimi zaman geçici olsa da ilerleyen dönemlerde tedbir alınmadığı takdirde kalıcı kelliğe kadar varabilir.

   

  Saç Dökülmesi Nedir?

  Saç dökülmesi saç köklerinin çeşitli sebeplerden dolayı zayıflaması ve bir daha saç üretememesidir. Saç derisi içinde milyonlarca saç kökü yer alır. Bu saç köklerinin görevi saç tellerini sağlam bir şekilde tutmak ve çıkan saçların yerine yenilerini yetiştirmektir. Ancak zaman içinde birçok farklı sebebe bağlı olarak zayıflayabilen bu kökler doğal olarak saçların kalıcı olarak dökülmelerine neden olurlar. Yerlerine yeni saç telleri de gelemediğinden dolayı kellik oluşur.

  Saç Dökülmesi Neden Olur?

  Saç dökülmesi nedenleri hakkında birçok farklı seçenek sayabiliriz. Saçların dökülmeye başlaması doğal olarak moral bozucu bir durumdur. Ancak bu duruma önlem alabilmek için öncelikle kaynak neden bilinmelidir. En çok rastlanılan saç dökülmesi nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Saç derisi problemleri
  • Genetik yatkınlıklar
  • Yanlış beslenme uygu düzenleri
  • Şampuan veya jöle gibi kozmetik ürünlerin bilinçsiz bir şekilde kullanımı
  • Psikolojik sebepler
  • Saç bakımı konusunda atılan yanlış adımlar
  • Vitamin eksikliği veya hastalık

  Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

  Saç dökülmesini önlemek için öncelikle neden kaynaklandığını bilmek gerekir. Bu sayede saçların dökülmesini engellemek için en doğru adımlar atılabilir. Bu gibi durumlarda akıllara gelen ilk seçenekler arasında hatalı davranışları bırakmak gelir. Kozmetik ürünlerini bilinçsiz bir şekilde kullanmamak, saçı kuruturken sert hareketlerden uzak durmak ve saç dökülmesini önleyen doğal şampuan veya sabunlar kullanmak akıllara gelen ilk seçeneklerdir. Eğer saç dökülmesi tüm önlemlere rağmen durmamışsa o zaman uzman hekimlerin kapısını çalarak kendilerinden yardım almak gerekir.

  Saç Dökülmesinde Tedavi Yöntemleri

  Saç dökülmesi tedavilerinde amaç dökülme hızını yavaşlatmak veya sorunun kökten çözmektir. Saçların dökülmesini durdurmak için bazı özel ilaçlar kullanılabilir. Özellikle saç derisine mini iğneler ile enjekte edilen vitamin, mineral ve saç besleyici malzemeler bu alanda akıllara gelen ilk seçeneklerdir. Bu işlem birkaç seans uygulandığında sonuç alınabilir. Bir diğer seçenek ise saç ekimi işlemidir ve bu yöntem ile kişiler eski saçlı hallerine kavuşabilirler.

   

  Saç Dökülmesinde Saç Ekimi Tedavisi

  Saç ekimi tedavisi saçları dökülen kişilerin en çok tercih ettikleri tekniklerden biridir. Bu işlemlerde kişilerin ense köklerinden alınan saç kökleri seyrelme olan bölgelerde daha önceden açılan kanallara yerleştirilir. Doğru işlemler ile saç ekimi yapıldığı belli olmayacak bir görünüm yakalanabilir. Saç dökülmesi veya saç ekimi gibi konular hakkında daha çok bilgi almak için www.sametergen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Yorum Yap