WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Saç Ekimi Sonrası Şapka ve Bere Kullanımı Nasıl Olmalı?

  Saç ekimi, özellikle erkeklerin başvurduğu estetik görünümün zedelenmemesi için başvurulan yöntemlerin başında gelmektedir. Zamanla dökülen saçların ardından oluşan kellik sorunu estetik görüntüyü olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle saçı dökülen kişiler canlı saç ektirme yöntemine başvurmaktadırlar.

  Sizler de saç ektirmeyi düşünüyorsanız saç ekimi sonrası dikkat etmeniz gereken noktaları bilmeniz ve uygulamanız gerekmektedir. Ekim yaptırmayı düşünenler özellikle şapka ve bere kullanımı konusunda sorular yöneltmektedir. Biz de sizler için şapka ve bere kullanımıyla ilgili tüm soruları yanıtladık.

  Saç Ekimi Sonrası Şapka ve Bere Kullanımı

  Saç ekimi için kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Kullanılan yöntemlerin başında greft gelmektedir. Yani, başka bir bölgeden alınan saçların kel kalan bölgeye taşınması işlemidir. Bu nakil işleminin sonucunda kendi doğal ve canlı saçınız başınızda boş kalan yerlere eklenmektedir. Tabi yöntem sağlıklı ve doğal olsa bile işlemin ardından dikkat etmeniz gerekenler vardır. Örneğin, pek çok kişi saç ekimi sonrası şapka ve bere kullanarak oluşan görüntüyü kapatmayı tercih etmektedir. Ancak şapka ya da bere kullanmak için bazı kurallara uymanız gerekiyor. İşte uymanız gereken kurallar:

  Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Şapka Kullanılmalıdır?

  Yeni gelişen teknolojiyle beraber saç ekimi kolaylaşmaktadır. Gelişen sağlık biliminin getirdiği yenilikler arasında soft fue yöntemi yer almaktadır. Sedasyon uygulanarak hastaya anestezi verilen yöntem hastaya pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar arasında hastanın tamamen bilincinin kapanmaması ve normal yaşamına hemen dönebilmesi yer alır. Ancak soft fue yöntemi uygulansa bile şapka kullanımına dikkat edilmelidir.

  Saç ekimi sonrası ilk 3 gün çok büyük önem arz eder. 3 gün boyunca kesinlikle şapka kullanmamalısınız. 3 günden sonra şapka kullanabileceğiniz gibi süreci 7 güne uzatmanız büyük avantaj sağlar.

  Saç Ekimi Sonrası Kişiler Neden Şapka Kullanılır?

  Saç ekimi yöntemleri arasında yer alan safir fue yöntemi 4 farklı aşamadan oluşan ve yaklaşık 8 saat süren tekniktir. Bu teknik diğer tekniklere nazaran daha uzun ve daha yorucudur. Ancak sonuçlar daha kalıcıdır. İster soft fue isterse de safir teknik olsun kişiler şapka kullanmak isterler. Çünkü ameliyattan sonra saç ekilen bölgede kızarıklık oluşur.

  Saç Ekimi Sonrası Şapka ve Bere Nasıl Kullanılır?

  Saç ekimi sonrası şapka ve bere 3 günün ardından kullanılmaya başlanmalıdır. 3 gün öncesinde şapka ya da bere takmanız ekilen köklerin çıkmasına sebebiyet verebilir.

  Operasyon Sonrasında Şapka ve Bere Takıldığında Kökler Çıkarsa Ne Yapılmalıdır?

  Saç ekimi operasyonunun ardından hemen şapka ve bere takılırsa kökler çıkabilir. Çıkan kökler büyük oranda canlılığını kaybeder ve yeniden ekilemezler. Dolayısıyla operasyonunun yeniden yapılmasına zemin hazırlar. Köklerin canlılığını kaybetmemesi için çıkan kökler toplanarak doktorunuza başvurulmalıdır.

  Saç Ekimi Sonrası Şapka Yada Bere Takmak Sakıncalı Mıdır?

  Günümüzde uygulanan soft flue yöntemiyle basit şekilde saç ektirebilirsiniz. Daha kalıcı çözümler için safir flue yöntemini de tercih edebilirsiniz. Ancak operasyondan ilk 3 gün sonra kesinlikle şapka ya da bere takmamalısınız. Bu davranış operasyonun zarar görmesine neden olan sakıncalı durumdur.

  Yorum Yap