WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  DHI Saç Ekimi

  Son yıllarda saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin en çok araştırdığı ekim yöntemlerinden olan DHI, Direct Hair Implantation, yani doğrudan saç ekimi anlamına gelir.

  DHI Saç Ekimi Nedir?

  FUE saç ekimi yöntemi ve DHI saç ekim yöntemi arasındaki en önemli fark kanal açma işlemidir. 

  DHI saç ekimi tekniğinde, kanal açma yöntemi uygulanmaz. İmplant kalemi içerisine yerleştirilen saç kökleri, doğal saç yönlerine göre ekim yapılır ve sık bir görünüm sağlanır.

  FUE sapphire saç ekimi tekniğinde işlemler 3 aşamalı iken DHI Saç Ekiminde 2 aşamalıdır. DHI saç ekim yöntemindeki asıl amaç ; saç ekiminde kaliteyi artırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesini sağlamaktır. DHI saç ekim bu sebeplerden avantajlıdır.

  DHI yönteminde Choi İmplant Pen olarak adlandırılan özel saç ekim kalemler kullanılır. Donör alandan alınan saç kökleri bu implant kalemi içerisine yerleştirilir ve saçsız olan yerleri ekim yapılır. Hatta seyrelmiş saç kökleri arasına da girilip ekim yapılabilmektedir.DHI tekniğinde saç kökleri tek tek çıkarılır ve ekim işlemi tek tek yapılır.

  DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  DHI saç ekimi; donör bölgeden toplanmış olan güçlü saç köklerinin otomatik Choi implater kalemler sayesinde ekim yapılacak alana yerleştirilmesiyle yapılır. Saç köklerinin özel bir cihaz ile gevşetilip tek tek toplanmasıyla işlem başlar. Saç kökleri toplanırken üstünde bir parça doku bulunduran greftlere bir tür ayrıştırma işlemi yapılır. Bu işlemden sonra özel Choi implanter kalem sayesinde de nakil alanına kaliteli saçlar yerleştirilir.

  DHI Saç Ekimi AvantajlarıDHI Saç Ekimi Avantajları

  DHI yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimlerinde oldukça doğal bir sonuç elde edilir, çünkü saç kökleri bu yöntem sayesinde çok daha sık aralıklarla ekilebilir. İşlemde kullanılan Choi adlı özel kalem, saçın nakledileceği alana saç kökünün genişliğiyle eş delikler açar ve bu sayede işlemden alınabilecek olan hasar en az seviyeye iner. Kanamanın az olduğu ve herhangi bir yara izinin bulunmadığı DHI uygulamasında kesi yapılmaz, böylece kişinin iyileşme süreci de hızlı olur. Mevcut saçların tıraş edilmesine gerek olmadığı için kadınların estetik görünüm açısından endişe etmelerine de gerek kalmaz.

  • DHI saç ekim yönteminde Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılması, toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesine imkan sağlar.
  • Choi implanter kalemleri sayesinde Çok daha sık ekim yapılmasına ve çok daha doğal görünümler elde etmeye olanak sağlar.
  • Köklerin bekletildiği özel solüsyon  sayesinde saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılmış olur. Böylece kök kaybı riski en aza indirilir.
  • Kişinin mevcut saçları hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da uygulanabilir.
  • Hasta hızlı bir iyileşme süreci yaşar ve normal hayatına hızlı bir dönüş yapar.

  DHI Saç Ekimi Dezavantajları

  DHI saç ekimi işleminde kullanılan medikal kalemlerin maliyeti yüksektir, bu yüzden DHI pahalı bir alternatif olarak öne çıkmaktadır. Sabır, dikkat ve uzmanlık gerektiren DHI uygulamasında operasyon uzun sürer. Ayrıca DHI işlemini ancak alanında uzman ve deneyimli bir doktorun yapması gerekir, aksi takdirde başarı şansı azalır.

  3 Gün Konaklama

  Tüm işlemler için anlaşmalı 5 yıldızlı otellerimizde misafirimiz oluyorsunuz.

  6-8 Saat Operasyon

  Maksimum 8 saat içerisinde profesyonel ekibimiz doğal saç ekimini gerçekleştirir.

  %100 Ağrısız ve Acısız

  İğnesiz lokal anestezi cihazımız ile ağrı ve acıyı hiç hissetmeyeceksiniz!

  Maksimum Saç Kökü

  FUE ya da DHI teknolojisi ile maksimum sayıda saç kökü ekiyoruz.

  DHI Saç Ekimi Fiyatları

  DHI saç ekimi fiyatları için net bir belirleme yapılması için hastanın kapsamlı bir muayeneden ve kontrollerden geçmesi gerekmektedir. 

  Bu yöntemde saç ekiminde kullanılacak greft sayısı, saç ekimi işleminin gerçekleşeceği bölgenin hesaplanması işlem öncesi ve sonrası uygulanacak tedavi ve ilaçlar gibi birçok husus, fiyatlarda değişikliğe neden olabilmektedir. Bunun yanında saç ekim işlemini gerçekleştirecek hekimin uzmanlık seviyesinde, kliniğin teknik donanımı ve kalitesi gibi detaylar da DHI saç ekimi fiyatlarına yansıtılmaktadır. 

  DHI yöntemi diğer yöntemlere kıyasla çok daha zahmetli ve hassas bir işlemdir. Bu durum yöntemin uzmanlık ihtiyacını arttırmaktadır. Yöntemin hassasiyet ve uzmanlık gerektirmesi nedeniyle maliyeti de diğer yöntemlerden daha fazla olmaktadır.

  DHI Saç Ekimi Şok Dökülme

  Saç dökülmesi ve seyrelmesi erkek ve kadınlarda sıkça görülebilen bir sorundur.

  Çeşitli sebeplerden dolayı saçlar zarar görüp dökülmektedir ve bu durum kişilerin hayatlarını olumsuz etkilemektedir. Saç dökülmeleri, altında yatan sorunların kontrol altına alınması ile zamanla azalarak ortadan kalkabilir. ilerleyen teknolojilerle saç ekimi adına birçok yöntem geliştirilmiş ve de hastalar adına olumlu ve çok güzel sonuçlar elde edilmektedir.

  Saç ekimi, genellikle ense bölgesinden alınan kılların özel uçlu choi kalemleri ile nakledilmesi işlemidir. DHI ve FUE yöntemi saç ekiminde çok tercih edilen ve hastalar tarafından rağbet gören yöntemlerdir. 

  Saç ekim işlemlerinden sonra saçlarda şok dökülme adı verilen bir durum gözlemlenir ve bu durum normal ve sürecin bir parçasıdır.

  Şok dökülme; nakil yapılan kıl köklerinin üzerinde bulunan saç tellerinin geçici olarak dökülmesidir. Saç ekimi sonrasında bu durum yaşanmaktadır ve son derece normal bir durumdur. Saç ekimi sonrasında 1-2 ay içerisinde başlar ve 2 hafta gibi bir zamanda tamamlamaktadır. Saç ekiminin doğal bir sürecidir ve hastalar tarafından endişe duyulacak bir durum değildir.

  DHI Saç Ekim İyileşme Süreci

  DHI saç ekim sonrasında iyileşme süreci daha hızlı ve daha konforludur. Süreç ağrısız ve rahat geçmektedir.

  • DHI saç ekim aşamasından sonra dikiş gerektirmediğinden yara izi kalmaz.
  • Operasyondan sonraki 7 günlük süreç çok önemlidir. Verilen talimatlar muhakkak uygulanmalıdır. 
  • Sıcak su, hamam, sauna gibi yerlerden uzak durulmalı ve dikkat edilmelidir.
  • İşlem yapılan bölgelerde iyileşme sürecinde kızarıklıklar ve kaşıntı meydana gelebilir. 
  • İlk 10 gün kaşıntı meydana gelebilir. İşlem yapılan bölge kesinlikle kaşınmamalıdır.
  • Yara İyileşme süreci FUE yönteminde 10 gün iken, DHI yöntemi için 5-6 gündür. Gündelik normal hayatınıza hemen dönebilirsiniz.
  • DHI Saç ekim işlem yapılan bölgede ve kafa derisinde ve yüzde şişme görülebilir. Şişlik 3 – 4gün içinde gitmektedir.
  • DHI saç ekim işleminde İlk 10 günlük süreçte kabuk dökülmeleri ve deride kızarıklık görülebilir. Bu gayet normal bir durumdur.
  • DHI saç ekim yöntemiyle yapılan saç ekimi sonrasında Birkaç haftalık zaman zarfında şok dökülme ile ekilen saçlar dökülür. 
  • Bu normal bir durumdur. Ekim işleminden 3-4 ay sonra saçlar tekrar çıkmaya başlar.

  DHI Saç Ekimi Aşamaları

  Saç köklerinin alınacağı bölgeye lokal anestezi yapılarak işlem yapılacak bölge uyuşturulmuş olur ve pensetler ile saç kökleri toplanır. toplanan saç kökleri choi implanter kalemler sayesinde kafa derisine yerleştirilme işlemine başlanır. Kökler özel choi kalemi sayesinde kafa derisine yerleştirir. Bu kalemler, çok ince, sivri ancak özel yapısı gereği içine saç kökü yerleştirilebilecek bir uca sahiptir. 

  Saç derisine uygun açılarla batırılan ince uçlu bu saç ekim kalemleri, arkasındaki bölgeye basıldığında içerisindeki saç kökünü ekim bölgesine yerleştirmiş olur. Kişini kendi saçlarına ve kafa derisine zarar vermeyen bu yöntem daha sık ekimlere imkan sağlaması açısından avantajlıdır.

  En çok bu yöntemin tercih edilme sebebi; kökler alındıktan sonra bekletilmeden hemen ekim yapılmasıdır. Bu sayede köklerin tutma oranı ve greftlerin sağlıklı kalma ihtimali yükselir. 

  Ekilecek kök sayısına ve işlem yapılacak kişiye göre 5-7 saat kadar süren işlemin deneyimli ve tecrübeli kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. DHI saç ekim işlem sonrası 1.Günde yıkama ve kontroller yapılmaktadır.

  Saç ekimi lokal anestezi ya da sedasyon altında yapılır, bu sebeple ekim işlemi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Ekimden sonraki ilk birkaç gün bazı genel rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz fakat bunların hepsi ağrıkesici ilaçlarla kontrol altına alınabilecek düzeydedir.

  Saç ekiminden sonra kanama, şişlik ve kabuklanma normaldir. Saç ekimi uzmanının işlem sonrası talimatlarını takip ederek bu yan etkileri en aza indirebilirsiniz.

  Herhangi bir saç ekimi sonrası hakkında bilmeniz gereken ilk şeylerden biri, ertesi gün saçlı bir şekilde uyanmayacağınızdır. Saç ekiminin anında sonuç vermediğini bilmek sinir bozucu olsa da, güzel, saçlı günlerin çok yakın olduğunu unutmayın. Yeni saç büyümenizin nihai sonuçları muhtemelen ekimi yaptırdığınız günden itibaren yaklaşık bir yıl içinde gerçekleşir. Yeni saç kökleri ekildikten sonra 1 hafta ile 2 ay sonra yeni saçlar döküle bilir. Buna şok dökülme diyoruz. Bu tamamen normaldir ve beklenen bir şeydir. Ekilen saçlarınız şok dökülme yaşadıktan hemen sonra tek tek tekrar çıkacaktır.

  Evet. Başın arkasındaki ve yan taraflarındaki saçlar genetik olarak kalıcı şekilde programlanmıştır. Saç, başın üstüne ekildiğinde de bu özelliğini korur. Unutulmamalıdır ki bu, diğer saçların dökülmesini engellemeyecektir. Bu nedenle, daha fazla saç dökülmesini önlemek için her zaman farklı medikal tedavilerle veya ilaç takviyeleriyle desteklenebilir.

  FUE, insan gözüyle görülemeyen çok sayıda küçük iz bırakır, ancak bunların hemen hepsi gözle görülür vaziyette değildir.

  5 Yıldızlı Otel Konaklamalı Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al

   

  Yorum Yap