WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Saç Lazeri

  Günümüzün yaygın kullanılan teknolojilerinden olan lazer cihazları, saç derisinin altındaki kan dolaşımını artırarak var olan saçların kuvvetlenmesini sağlar. Saç lazeri, saç olmayan alanları uyaran sağlıklı bir tedavi yöntemidir.

  Saç Lazeri Nedir?

  Saç erkek ve kadınların genel anlamda en önemli estetik ve görünüm aksesuarıdır. Görünüm insanları için çok büyük öneme sahiptir. Güzel görünmek ve güzel bir saçlara sahip olmak ve iyi hissetmek için saçlarımızın görünümü, yapısı ve şekli oldukça önemlidir. İnsanlar yaşam şartları hayatın getirdiği stres sıkıntı, sağlıksız yaşam koşulları, genetik faktörler ve sağlık problemleri sonucunda saç kaybı ve dökülmelerine maruz kalabilirler. Saçların incelmesi, zayıflaması ve bazı bölgelerin dökülmesi şeklinde görülen saç kayıpları, insanların moral, motivasyon ve özgüvenlerinin, dolayısıyla yaşam şeklinin düşmesine neden olur.

  Saç lazeri, saç kaybı yaşayan ve saçları incelen ve saç kayıpları yaşayan kişilerin günlük hayatından alıkoymadan ve saç ekim süreci gibi uzun vadeli beklemeleri olmadan verimli, sağlıklı, acısız ve güvenli bir işlemle dolgun saçlara kavuşmasını sağlıyor. Saç lazer tedavisi ince ve cansız kökleri besleyerek kalınlaştırıyor ve saç dökülmesi durdurarak saç gelişimini hızlandırıyor.

  Saç lazeri saç kaybına nasıl bir çözüm sunabilir? Saç lazeri, en son teknolojik lazer cihazları kullanılarak kafa bölgesine uygulanır. Saç lazeri saç bölgesindeki kan dolaşımının artırılmasını sağlar. Bu şekilde mevcut saçların güçlenmesini sağlar, saç olmayan bölgelerde ise saç çıkmasını destekler ve süreci hızlandıran güvenilir ve acısız bir yöntemdir.

  Saç Lazeri Nasıl Yapılır?

  Saç lazeri uygulamasından önce kişinin saç köklerinin analizi ve durumuna bakılır. Ayrıca kişinin tam konsültasyonu yapılır ve saç yapısına deri durumuna,dökülmenin ve seyrelmenin derecesine göre kaç seans saç lazeri uygulaması yapılacağı ve sıklığına karar verilir.

  Sonrasında saç bölgesine dermaroller ve ufak iğneler yardımıyla saçların güçlenmesini, beslenmesini ve kalınlaşmasını hızlandıran bir serum yapılır.

  Uygulanan Serumun, yapılan masajla saç derisini emilimi sağlanır. Daha sonra lazer cihazıyla deri altındaki, kılcal damarlara atış yapılarak o bölgedeki kan dolaşımı hızlandırılır. Dermaroller ve uygulanan serum, lazer uygulamasının etkisinin artmasını sağlar. Lazer ışınları, kan akışını hızlandırarak beslenmeyen saç köklerini uyarıp hücre yenilenmesini sağlar. Saç lazeri fiyatları saç dökülmesi ve incelmesi durumuna göre uygulanan seans aralıklarına göre değişmektedir. En doğru bilgiyi almak için ise uzmanlar tarafından muayene ve kontrol sonrasında almak mümkündür.

  Saç Lazeri Avantajları ve DezavantajlarıSaç Lazeri Avantajları ve Dezavantajları

  • Saç lazeri ile güçsüz olan saç telleri güçlenir ve saçtaki seyrekleşme azalır.
  • Ağrı ve acı hissedilmez, herhangi bir yan etkisi bulunmaz.
  • Saç lazeri seans süresi ortalama 20 dakika sürer.
  • Saç lazeri tedavisi etkisini ortalama 3 ay içerisinde gösterir.
  • Saç lazeri işleminin dezavantajlarından biri, saç derisi üzerindeki dokuları ve damarları yakma ihtimalinin olmasıdır.
  • Başarı oranı diğer yöntemlere göre düşüktür ve saç kayıpları daha fazla görülür.
  • Deri hastalığı veya tedaviye engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığınız varsa saç lazeri tedavisi uygulanmaz.

  Saç ekimi, bünyesinde birçok işlem seçeneği barındırır ve her saç tipi veya istenilen yönteme göre değişir. Eğer siz de saç ekimi yaptırmak istiyorsanız Samet Ergen’in uzmanlığına güvenebilir, profesyonel ekibiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.

  Saç Lazerinin Faydaları

  Saç lazeri uygulama sırasında uygulanan dermapen işleminde cilt altına yani saç köklerine verilen serum saç lazeri ile birleştiğinde saç sağlığına ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Gözle görünen şekilde saç lazeri öncesi ve sonrasında saçlardaki farklılık görülebilir. Parlaklık, kalınlık ve dolgun bir görünüm elde edilir ve saç dökülmesi azalmış olur.

  Saç Lazeri Zararları

  Saç lazeri tedavisi yaptırmaya karar verdiğinizde bu tedavinin uzun dönemli olduğunu unutmayın. Birkaç ay boyunca haftada birkaç seansa yaptırmanız gerekecektir. Sonrasında daha uzun süre tedaviye devam etmenizde gerekebilir. Lazer tedavisinin etkinliği için de zamana ihtiyaç vardır. Ayrıca lazerle saç çıkarma fiyatları da göz önünde bulundurulmalıdır. Saç lazerinin uzman kişiler ve kurumlar tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde kafa derisi ve cilt zarar görebilir mevcut saçlarınızda dökülebilir.

  Saç Lazeri Yan Etkileri

  Saç lazer tedavisinin kalıcı ve sağlığa zararlı hiçbir yan etkisi yoktur. Saç lazer uygulaması yapıldıktan sonra insanlar normal gündelik hayatına hızlı bir dönüş yapabilirler. Saç lazer tedavisi sonrası kaşıntı,kırmızılık ve hafif ısı hissedebilirsiniz. Yan etkilerin hepsi küçüktür ve tedaviden sonraki 3 gün içinde kaybolur.

  Saç Lazeri Öncesi ve Sonrası

  Saç lazeri öncesinde güçsüz olan saç telleri, incelmiş kökler ve dökülmenin olduğu bölgeler belirlenir ve tedavi planlaması yapılır. Saç dökülmesinde lazer tedavisi günümüzde çok fazla kullanılmaktadır. Saç lazeri öncesinde ve sonrasında Saç telleri, dökülmenin olduğu bölgeler ve genel olarak bütün saçlarınız beslemiş ve güçlenmiş olur.

  Saç Lazeri Fiyatları

  Saç lazeri uygulamaları seans olarak kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Uygulanan lazer yöntemi, seans sayısı, diğer bakım uygulamaları vs gibi etkenler fiyatı belirler. Daha net bilgiler almak için kaç seansda lazerle saç çıkarma olur, Gerekli olan diğer uygulamalar nelerdir, seans sıklığı nasıl olmalı fiyatlandırma neye göre belirlenir vs gibi durumları uzmanla iletişime geçerek bilgi almak en doğrusudur.

  3 Gün Konaklama

  Tüm işlemler için anlaşmalı 5 yıldızlı otellerimizde misafirimiz oluyorsunuz.

  6-8 Saat Operasyon

  Maksimum 8 saat içerisinde profesyonel ekibimiz doğal saç ekimini gerçekleştirir.

  %100 Ağrısız ve Acısız

  İğnesiz lokal anestezi cihazımız ile ağrı ve acıyı hiç hissetmeyeceksiniz!

  Maksimum Saç Kökü

  FUE ya da DHI teknolojisi ile maksimum sayıda saç kökü ekiyoruz.

  Lazerli tedavilerde kombine çalışmalar yapılmaktadır. İlk aşama olarak; saç derisinde küçük kanallar açılır ve saç derisine büyüme faktörlü serum uygulanır. Saç derisine hızlı hareketli masajlar ile yedirilen serumun ardından, haftada 2 kez 20’şer dakika olmak üzere lazerli ışın tedavisi uygulanır.

  Cildin altına nüfuz eden lazer ışınları; aktif olmayan saç köklerini uyarıp kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, yeni saç kökü gelişimine ve incelmiş saçların kalınlaşmasına fayda sağlar.

  Sonuçlar saç dökülme öykülerine göre değişkenlik gösterse de; ilk seanslardan sonra saç dökülmesinde azalmalar görülmekte, ortalama 3-4 ay içerisinde ise gözle görülür ciddi sonuçlar alınabilmektedir. Önerilen uygulama süresi 6 aydır.

  5 Yıldızlı Otel Konaklamalı Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al

  Yorum Yap