WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Alın Açıklığı Saç Ekimi İşlemi Nedir?

  Alın açıklığı kişilerin alın bölümlerinde estetik olarak sıra dışı bir görünüme neden olan standart dışı bir alın görünümüne neden olur. Alnın olması gerekenden daha açık görünmesi doğal olarak yüz bölgesinde olumsuz bir görünüme neden olur. Bu sebeple bu duruma çare bulmak için o kişilere bazı estetik operasyonlar yapılabilir. Saç ekimi işlemi ile alnın açık kalan bölgeleri kapatılabildiği gibi aynı zamanda daha estetik ve olması gereken bir görünüm elde edilebilir. Bu işlemler de saç çizgisi öne çekilir ve alın yüksekliği yüzün diğer kısımlarına uygun bir şekilde ayarlanarak istenen görünüm elde edilir.

  Alın Bölgesi Saç Ekimi

  Alın bölgesinin açık olmasından rahatsız olan kişiler bu duruma bir çare bulmak için alın bölgesi saç ekimi işlemi yaptırabilirler. Eğer alın çok açıksa bu sorunu çözmek için alnın üst kısmına saç takviyesi yapılarak alnın daha dar görünmesi sağlanabilir. Bunun için uzmanlar öncelikle kalem ile yeni saç sınırını belirleyerek ense bölgesinden alınacak saç köklerini yerleştirecekleri kanalları açarlar. İşlemler tamamlandığından kişiler tamamen doğal bir görünüm kazandıkları gibi aynı zamanda saçlarını da diğer doğal saçları gibi kullanabilirler.

  Alın Açıklığı Neden Olur?

  Alın açıklığı çoğunlukla erkeklerde görülür ve bu durum genellikle genetiktir. Bunun yanında psikolojik sorunlar veya saç bakımı konusunda yapılan hatalar da alın açıklığına neden olabilir. Bayanlarda alın açıklığı da sık görülebilen bu durumdur ve zamanında tedbir alınması gereken ciddi bir sorun olabilir. Özellikle ailesinde bu tip saç dökülmeleri olan kişiler de alın açıklığı sıklıkla görülen bir durumdur. Eğer kişilerin durumları uygunsa dökülen saçların yerine yenileri ekilebilir ve yeniden eski görünüm elde edilebilir.

  Alın Bölgesinde Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

  Saç ekimi işlemleri insanların kaybettikleri saçların geri kazanmalarını sağlayan ve son yıllarda dünya genelinde büyük ilgi gören işlemlerdir. Özellikle alın bölgesine yapılan ekim işlemleri ile açık alın sıkıntısı olan kişilerin istedikleri görünümü yakalamaları sağlanabilir. Bu işlemler için genellikle mikro fue tekniği kullanılır. Bu teknikte donör bölgeden alınan saç telleri tek tek alın bölgesine nakil edilir. Ancak işlemlerden önce saçların sınırları bir kalem ile çizilir ve bu sayede doğal bir görünüm kazanması sağlanır.

  Alın Bölgesi Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Alın bölgesine saç ekimi yapıldığı zaman dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. En önemlisi ise saçların tam olarak oturduklarından emin olmadan taramak veya fön yapmak gibi saçı yıpratacak işlemlerden kesinlikle uzak durmaktır. Aynı zamanda operasyondan 3 gün sonra hafif dik bir şekilde yatmaya başlamak, çok fazla ayakta kalmamak, güneşten uzak durmak, saç ekilen bölgeye dokunmamak, banyoda çok dikkatli olmak ve ortalama üç hafta boyunca alkol ve sigaradan uzak durmak gerekir. Alın açıklığı saç ekimi ve buna benzer işlemler hakkında daha fazlasını öğrenmek için sizde www.sametergen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

   

  Yorum Yap