WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  A'dan Z'ye Saç Ekimi

  Saç ekimindeki en önemli aşama saç çizgisinin alın yapısına göre belirlenmesidir. Saç çizgisi belirlenirken kişinin yüz kasları ve alın yapısı göz önüne alınarak doğal bir saç çizgisi belirlenir.

  Doktorlar ve saç ekim uzmanları tarafından boş olan bölgelerin ihtiyaç durumuna göre planlaması yapılır.

  Saç ekiminden kullanılan yeni yöntemler sayesinde hiçbir şekilde kalıcı yara veya iz kalma durumu söz konusu değildir.

  Saç ekiminde uygulanan yeni yöntemler sayesinde saç ekim sonrası 3-4 gün sonra çalışma hayatına hızlı bir şekilde dönebilirsiniz.

  Saç dökülmesinin sebeplerinden biriside dermatolojik problemlerdir. Dermatolojik problemlerin öncelikle tedavi edilmesi gerekmektedir. Sonrasında saç ekim işlemi yapılabilir.

  Saç ekim işlem sonrası hastaya verilen ilaç, yıkama seti, losyon gibi bakım ürünleri düzenli olarak kullanıldığı takdirde 10 Gün sonra ense bölgesindeki bütün yaralar iyileşmiş olur.

  Saç ekiminde en yaygın teknoloji mikro motor yardımıyla köklerin toplandığı, bölgesel lokal anestezi altında uygulanan mikro cerrahi bir işlem olan fue metodudur. Bu method, saç ekim tekniklerinin tümünde temel olarak kullanılmaktadır.

  Saç ekiminde greftler genel olarak ense bölgesinden alınmaktadır. Kişini saç dökülmesi fazlaysa ve yeterli miktarda enseden kök alınamıyorsa bazı durumlarda sakal bölgesinden de greft alınabilir.

  Saç ekiminde uygulanan her yöntem iyidir.

  Fakat uygulanacak yöntem kişiye göre değişiklik göstermektedir. İyi bir sonuç alınabilmesi için saç ekim yöntemini doktorların belirlemesi daha iyi olacaktır.

  Saç ekim işlem sonrası kafadaki hassas durum 10 gün devam etmektedir ve kişinin  10 gün boyunca yıkama yapması gerekmektedir. Sıcak veya soğuk su ile yıkama yapılırsa kafa derisi ve saç ekim alanı zarar görebilir. Bu yüzden kişi yıkamalarını ılık suyla yapmalıdır.

  Saç ekimi sonrasında süreç 1 seneye kadar devam etmektedir. İşlem sonrasında makas veya makine ile traş olunabilir Fakat jilet ile traş olmak için 1 sene geçmesi gerekmektedir. Çünkü  doku hasarı oluşabilir yada kökler zarar görebilir.

  Kalem tekniği saç ekiminde kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Kalem tekniğinde  Choi  isimli cerrahi saç ekim kalemleri kullanılır. Kullanılan bu Choi kalemlerde kişiye özeldir.

  Kalem yönteminde kanal açılması ve köklerin ekilme işlemi  aynı anda yapılır ve süreç daha kısa sürer.

  Saç ekiminde kullanılan en yaygın anestezi yöntemi lokal anestezidir.

  Lokal anestezi yöntemi saç ekiminde işlem yapılacak olan bölgelerin cihaz vasıtasıyla uyuşturulması işlemidir. Hasta hiçbir şekilde lokal anestezi sonrası acı veya ağrı hissetmez.

  Saç ekiminden sonrasında saçların çıkma süresi ve saç ekim kalitesini arttırmak için uygulanan bir vitamin iğnesidir. Mezoterapi uygulamasını saç ekimi yaptıran kişi, ekim işleminden sonra belirli periyotlarla yaptırması gerekmektedir. Bu uygulama sonrası Hem ekilen kökler  güçlenir, hem de  mevcut saçlar güçlenmiş olur.

  Saç ekim sonrasında 10 gün boyunca dikkatli bir şekilde yıkama yapılmalıdır. Ekilen saçların zarar görmemesi gerekmektedir. Yaraların iyileşmesi, köklerin tutunması ve 10-15 Gün  sonra tamamlanmış olur. Bu süreç tamamlandıktan sonra normal saç yıkaması ve duş yapılabilir.

  Saç ekiminde ozon tedavisi saç köklerini ve hücreleri uyararak  sürecin hızlanması ve daha sağlıklı ilerlemesini sağlar. Saç dökülmesini durdurur ve saç köklerini besler. Saç ekim sonrası ozon tedavisi 3-4 seans önerilmektedir.

  Saç ekim işlem aşamasında deri altına verilen ilaçlar ve sıvı belirli bir süre kafa ve yüz bölgesinde ödem oluşturmaktadır. Bu gayet normal bir durumdur ve geçicidir.

  Bunun tedavisi çok basittir. işlem sonrası ödem oluşan bölgeye buz uygulaması ve masaj yaparak ödemin giderilmesi gayet kolaydır. 2-3 gün içerisinde bu ödemlerin hepsi gitmiş olur.

  PRP (Platelet Rich Plasma), diğer adıyla Trombositten Zengin Plazma, kişinin kendi kanından elde edilen  ve sağlıgın birçok alanında ve  iyileşme sürecinde uyarmak ve düzenlemek için kullanılan bir yöntemdir.

  PRP basit bir şekilde saç ekim yapılan bölgeye çok küçük iğneler yardımıyla enjeksiyon olarak uygulanmaktadır.

  Saç ekim işlemi yapılmadan  önce kişinin muayenesinde  saç ekimine uygun olup olmadığı, tıbbi durumu, sağlık sorunları gibi bilgilere ulaşılarak operasyon sırasında ve sonrasında karşılaşılabilecek durumlar hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Saç ekimi uygun koşullar ve ortamlarda yapıldığında riskli olmayan bir operasyondur.

  Sapphire fue saç ekim yöntemi günümüzde en çok kullanılan saç ekim yöntemidir. Saç ekiminin en önemli aşaması saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılmasıdır. Saphire fue saç ekiminde kanal açmak için kullanılan metal silit yerine  özel sapphire uçlar kullanılır. Safir FUE yönteminde kullanılan safir uçlu kalem, saç kökü boyutunda mikrokanallar açılmasını sağlıyor. Bu ise saç ekiminin yapılacağı bölgeye daha sık aralıklarla kanal açılabilmesi ve köklerin birbirine daha yakın ekilebilmesine olanak tanıyor. Safir fue yönteminde saç köklerinin sık ekilmesiyle diğer tekniklere kıyasla çok daha doğal ve dolgun bir görünüm elde ediliyor.

  Sağlıklı ve güzel bir saç ekimi sonrasında  şok dökülme aşaması çoğunlukla 3-6 hafta arasında başlar. Bu dökülmeler tedavi sürecinin bir parçasıdır ve normal kabul edilmektedir. Şok dökülme sonrasında ekim yapılan bölümde seyrek oranda saç kalmaktadır. İlk üç aydan sonra şok dökülme süreci tamamlanır ve ekim yapılan saçlar çıkmaya ve uzamaya başlar.

  Saç ekiminde gerekli planlama ve gerekli bakımlar kontroller yapıldıktan sonra tepe veya diger bölgelere yapılan ekim işlemi sonrasında ekilen bütün saçlar çıkar.

  Saç ekim işlem sonrasında ekim yapılan bölgeyi her türlü çarpma, darbe ve temastan korumanız gerekmektedir. Operasyon sonrası İlk gece yatış pozisyonu çok önemlidir.

  Sırtüstü, yüzünüz tavana dönük olacak şekilde ve hafif yüksek  bir pozisyonda yatış pozisyonu olmalıdır. Başınızı sağa sola mümkün mertebe uyku halinde dönmeyecek şekilde bir yatış pozisyonu olmalıdır.

  Saç ekiminde ücretlendirme, yapılacak olan işleme, kullanılacak yöntemlere, ekim bölgesinin derecesini ve uygulanacak tedavilere göre belirlenmektedir.

  Saç ekiminin hangi yöntemi yapılırsa yapılsın sağlıklı bir saç ekiminde hiçbir şekilde var olan saçlar zarar görmez.  Hatta aksine saç ekiminden sonraki tedavilerde uygulanan PRP ve mezoterapi uygulamasında var olan saçlar güçlenmiş olur.

  Saç ekim işlem sonrası saç ekim kalitesinin ve sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için yapılması gerekenler vardır. İşlem sonrası yıkama kontrolü, kabuk dökme aşaması, PRP uygulaması, ense ve ekim bölgesine masaj uygulaması, işlem sonrası traş bakımları, mezoterapi uygulaması gibi yapılması gerekenler vardır.

  Saç ekim sonrası yapılması gereken yıkama ve kontroller çok önemli uygulamalardır.

  Saç ekim sonrası özel ürünler gerekmektedir. paraben içermeyen, doğal ve besleyici, yenileyici özelliklere sahip köpük ve medikal şampuanlar kullanılması gerekmektedir.

  Yıkamaların düzenli bir şekilde yapılması ve gerekli talimatlara uyulması gerekmektedir.