WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Sakaldan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Sakaldan saç ekimi, hem yedek donör olarak hem de başlı başına bir saç ekimi uygulaması olarak günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle saç ekimi konusunda en iyi greftlerden biri olan sakallar ile gerçekleştirilen saç ekimi konusunda bu yöntemi ilk defa duyan veya bu yöntemi yaptırmak için bilgi almak isteyen kişiler, sakaldan saç ekimi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını oldukça merak etmektedir.

  Sakaldan saç ekimi, tıpkı ense bölgesindeki saç greftlerinin toplanarak uygulanan saç ekiminde olduğu gibi, belirlenmiş olan bir sakal donör bölgesinden gerekli sayıda sakal greftlerinin toplanarak kafa derisindeki saç gözeneklerine yerleştirilmesi şeklinde uygulanan bir operasyondur.

   

  Sakaldan Saç Ekiminde Donör Bölgesi Neresidir?

  Saç ekimi yöntemleri içerisinde günümüzde kişilerin saçlarını tekrardan geri kazanabilmeleri adına vücutlarının pek çok bölgesi donör olarak kullanılabilmektedir. Özellikle son yıllarda oldukça popüler bir tedavi yöntemi olan sakal kıllarından saç ekimi operasyonu için de bu operasyonu yaptırmak isteyen kişiler, sakaldan saç ekiminde donör bölgesi neresidir? Sorusunun cevabını merak etmektedir.

  Sakaldan saç ekimi operasyonları, sakal greftlerinin donör bölgeden toplanarak kafa bölgesine ekilmesi şeklinde gerçekleştirilmekte ve bu greftler için genellikle elmacık kemiği üzeri, alt çene veya boyun kısmı donör olarak kullanılmaktadır.

   

  Sakaldan Kaç Greft Çıkar?

  Sakaldan kaç greft çıkar? Sorusu, özellikle sakaldan saç ekimi sonuçları için oldukça önemli olan greft yani sakal kökü konusunda en çok merak edilen sorulardan biridir. Sakal kökleri, özellikle saç köklerine nazaran çok daha kaliteli ve kalın olduğu için bu yönteme göre çok daha az greft sayısı ile aynı etki sağlanabilmektedir.

  Sakaldan çıkacak greft sayısı, özellikle seçilen donör bölgenin genişliğine ve sakal yoğunluğuna göre farklılık gösterirken, özellikle geniş ve yoğun sakallı bir donör bölgesinden yaklaşık 4000 ila 5000 kadar greft alınabilmekte, ancak normal bir yoğunlukta 2500-3000 kadar greft sayısına ulaşılabilmektedir.

   

  Sakaldan Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  Sakaldan saç ekiminin avantajları nelerdir? Sorusu, özellikle bu yöntemin faydalarının neler olduğu konusunda oldukça merak edilen bir sorudur. Sakaldan saç ekimi, pek çok avantajı da beraberinde getirmekte ve bu operasyon sayesinde kişiler eski saçlarına kavuşabilmektedir. Sakaldan saç ekiminin avantajları arasında şunlar yer almaktadır;

  • Sakalların kalınlığı, saçların kalınlığının 2 katına sahip olduğu için çok daha az greft sayısı ile çok daha gür ve kaliteli saç ekimi yapılabilmektedir.
  • Sakallar, saç hacmi ve yoğunluğunu geri kazanmanın en etkili yollarından biridir.
  • Güçlü köklere sahip olan sakallar, dökülmelere karşı çok daha dirençli olmaktadır.
  • Sakalların donör bölgeden alınması, saç köklerinin donör bölgeden alınmasından çok daha kolay ve daha az acılıdır.
  • Sakal donör bölgesi için su ile yıkanması yeterli olmakta yani özel bir bakıma ihtiyaç duyulmamaktadır.

  Yorum Yap