WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Saç Ekimi Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

  Saç ekimi başta erkekler olmak üzere kadınların da başvurduğu operasyonlar arasında yer almaktadır. Günümüzde yaşanan iş temposu yoğunluğu, ekonomik stresler, yeterli beslenememe gibi sebeplerle saç dökülmesi problemleri gözlenebilir. Normalde günlük zaman diliminde saçın dökülmesi doğal görülür. Ancak avuç içini dolduracak kadar saçın gelmesi, saç kopmalarının yaşanması gibi durumlar kelliğe sebebiyet verilmektedir.

  Saç dökülmesi sonrasında bölgesel ya da geniş çaplı kellikler görünebilir. Yaşanan bu durum estetik açıdan kişiyi olumsuz etkilemekte, sosyal yaşantısına zarar vermektedir. Dolayısıyla saç ekimi yöntemine başvurulmaktadır.

  Ekim operasyonun ardından bazı etkilerle karşılaşmak normaldir. Bu etkilerin başında da ödem ve şişlik gelmektedir. Saç ekimi sonrası ödem hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtını aşağıda bulabilirsiniz.

  Saç Ekimi Sonrası Ödem Neden Oluşur?

  Saç ekimi esnasında saçın yoğun olduğu bölgelerden saçlar tek tek alınır. Ardından alınan saçlar kelleşen bölgedeki kanalların açıldığı yerlere eklenir. Her saç telinde bir etki meydana gelir. Ayrıca izotonik sıvı verilerek operasyon tamamlanır. Verilen izotonik sıvı ödem oluşmasına sebep olur.

  Ekimin hemen ardından alın, baş ve kaş bölgesinde oluşan şişlikler estetik açıdan olumsuz bir etki oluşturmaktadır. Ayrıca ödemler nedeniyle kişinin rahatsız olmasına zemin hazırlamaktadır. Ancak kesinlikle endişe etmenize gerek yoktur. Bu şişlikler ve ödemler kısa süre için sizinle beraberlerdir.

  Saç Ekimi Sonrası Ödemi Geçirmek İçin Ne Yapılmalıdır?

  Saç ekimi sonrası şişlik nasıl geçer diye soruyorsanız; sorunuzun yanıtını yazımızın bu kısmından bulabilirsiniz. Ameliyat sonrası oluşan şişliği ya da ödemi geçirmek için buz torbasıyla press yapmayı denemelisiniz. Tabi buz torbası uygulaması yaparken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bunları aşağıda sizler için paylaştık:

  • Soft ya da safir fue saç ektirme yönteminden sonra yüz bölgesine buz uygulaması yapınız.
  • Buz uygulaması yapabileceğiniz noktalardan birisi de alındır. Kafa derisine yakın yerde bulunduğundan dolayı alın bölgesine yapılan uygulamalar şişliğin kısa sürede inmesine yardımcı olur.
  • Buz torbasını sürekli yüzünüzde ya da alnınızda tutmamalısınız. Yaptığınız her uygulamadan sonra en az 2 saat kadar ara vermeyi ihmal etmeyiniz.

  Saç Ekiminden Sonra Kafadaki Şişlik Ne Kadar Sürer?

  Safir ya da soft fue saç ektirme yöntemlerinin ardından şişlikler belli bir süre sizle birlikte durur. Ancak panik yapmanıza gerek yok. Çünkü şişlikler en az 3 gün, en fazla 10 gün sonra artık inmiş olur. Operasyon esnasında deri altına verilen izotonik su yavaş yavaş kaybolur. Ameliyat esnasında yapılan darbelerin etkisi gider. Böylece şişlik ya da ödemler gider.

  Saç ekimi sonrası şişlik nasıl geçer bölümünde anlattığımız gibi buz torbası uygulamasını dikkatli bir şekilde uygulamanız şişliklerin kısa sürede inmesini sağlayacaktır. Böylece operasyondan çok kısa süre sonra sosyal hayatınıza ve eski düzeninize geri dönebilirsiniz. Hem de artık saçlarınız sizinledir.

  Yorum Yap