WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  Aynı Bölgeye Birden Fazla Saç Ekimi Yapılabilir Mi?

  Saç ekimi, saç ektirmek isteyen kişinin kendisine donör olduğu nadir operasyonlardan birisidir. Hem erkeklerde, hem kadınlarda gözlenebilen saç dökülmesi sorununa ektirme yöntemiyle çare bulunabilir. Ancak günümüzde daha çok erkekler bu yönteme başvurarak kellik probleminden kurtulmayı amaçlamaktadırlar.

  Günümüzde kısa sürede gerçekleşen ve hastanın hayatını etkilemeyen soft flue tekniğiyle ekim işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca 8 saatlik bir operasyon sonucuyla hedefe ulaşılan safir flue yöntemi de vardır. Ancak bu yöntemlerden sonra yeniden saç ektirmek istenebilir. Birden fazla saç ektirmek isteyenlerin kafalarını karıştıran soruları yanıtlayarak tüm merakları giderdik.

  Saç Ekimi Birden Fazla Yapılabilir Mi?

  Saç ekimi öncesinde yapılan muayenede ya da ekimin hemen ardından yeniden operasyona ihtiyaç duyulabilir. Ekim yaptırmaya karar verdiğinizde gittiğiniz doktor size bir ön muayene yapar. Yapılan muayene esnasında yeniden aynı bölgeye yeniden saç ektirmek gerekebileceği söylenebilir. Bunun haricinde saç ektirme işleminin ardından hasta ikinci bir operasyonun gerekliliğini hissedebilir.

  Dolayısıyla saç ektirmek isteyen kişiler yeniden aynı bölgeye saç ekimi yaptırabilirler. Tabi ikinci bir operasyonu yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler vardır. Şimdi sizlere önemli olan ve dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

   

  İkinci Saç Ekimi İçin Ne Kadar Beklenmeli?

  Günümüzde yapılan ve kısa sürede tamamlanan soft flue işleminden sonra yeniden saç ektirme talebinde bulunabilirsiniz. Ancak bunun için eski operasyonun üzerinden belli bir zaman dilimi geçmelidir. Çünkü operasyon sonrasında kel olan bölgeye ekilen saçlardan zayıf olanlar yeniden dökülürler. Güçlü olan saçlar ise ekilen bölgede kalırlar. Ekilen saçların yüzde kaçının güçlü, kaçının zayıf olduğunun anlaşılması için beklenmesi gerekir.

  Soft yöntemde olduğu gibi safir fue yönteminde de ikinci operasyon için beklemek önem arz eder. Saç ekimi sabır isteyen ve aşamalı olarak ilerleyen bir operasyon olduğundan dolayı bu konuda temkinli olmalısınız. Ekimin yapılmasının ardından 1 ile 1.5 ay arasında güçlü ve zayıf saçlar kendisini belli etmeye başlar. Yeniden bir operasyon için çok fazla beklemeye tahammülünüz yoksa eski operasyondan 3 ay sonra yenisine başvurabilirsiniz. Ancak daha sağlıklı olan 1 yıl kadar beklemektir.

   

  İkinci Saç Ekimi Farklı Bölgeye Yapılabilir Mi?

  Saç ekimi sonrasında operasyon yapılan bölgeden memnun kalabilirsiniz. Memnuniyetin oluşması halinde saç dökülmesi gözlenen farklı bir bölgeye ekim yaptırabilirsiniz. Bunda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak ilk ekimin ardından belli bir süre bekleyerek sonucu gözlemlemeniz size büyük avantaj sağlayacaktır.

   

  Aynı Bölgeye Birden Fazla Saç Ekimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Soft fue ya da safir yöntemle saç ektirdikten sonra aynı bölgeye yeniden saç ektirmeyi talep edebilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gerekenler vardır. İşte dikkat edilmesi gerekenler:

  • Yeniden ekim yapılmak istenen bölgenin gerçekten operasyona ihtiyacı olup olmadığı değerlendirilmelidir.
  • İlk ekimin ardından en az 3 ay ile 1 yıl arasında süre geçmelidir.

  Yorum Yap